افتتاح ساختمان مرکزي شرکت خدمات انفورماتيک

  مهندس سيد ابوطالب نجفي مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک در آيين افتتاح ساختمان مرکزي و سالروز بيست و پنجمين سال تاسيس شرکت، بر ضرورت همگام بودن با آخرين روند‌هاي فناوري تاکيد کرده و غرَه نشدن به گذشته را عامل ماندگاري عنوان کرد.

  مهندس سيد ابوطالب نجفي مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک در آيين افتتاح ساختمان مرکزي و سالروز بيست و پنجمين سال تاسيس شرکت، بر ضرورت همگام بودن با آخرين روند‌هاي فناوري تاکيد کرده و غرَه نشدن به گذشته را عامل ماندگاري عنوان کرد.

  در اين مراسم که معاون فناوري هاي نوين بانک مرکزي و تني چند از مديران ارشد اين بانک، مديران گروه ملي انفورماتيک، اعضاي هيات مديره، هيات عامل و معاونين شرکت خدمات انفورماتيک حضور داشتند، مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک به جايگاه تاثيرگذار آن در تصميم‌گيري‌هاي کلان اقتصادي اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: امروز بسياري از وزارتخانه ها و سازمان‌ها با ديدن نمونه موفق شرکت خدمات انفورماتيک به دنبال ايجاد چنين ساختاري در درون مجموعه خود هستند.

  وي به توانمندي منحصر به فرد شرکت به واسطه ظرفيت‌ها و تجارب حاصل شده در ربع قرن اخير اشاره کرده و افزود: با تمام اين اوصاف نبايد هرگز از فناوري‌هاي نوين و تامين امنيت سامانه ها غافل شد.

  مهندس نجفي تحريم را همزمان فرصت و تهديد دانست و تصريح کرد: شرکت تجربه غلبه بر تحريم را در کارنامه خود دارد و اين مي تواند فرصتي مغتنم براي تمامي شرکت هاي داخلي در جهت ارتقاء توانمنديها باشد.

  وي از توجه جدي شرکت به موضوع بلاک‌چين و پيش‌برد آن از طريق تاسيس يک شرکت با همکاري بانکها خبر داد و گفت: در کنار اين موارد، اينترنت اشيا، هوش مصنوعي و بانکداري باز، از موضوعاتي است که براي قرار گرفتن در مسير فناوريهاي نوين بانکي در دستور کار شرکت قرار دارد.

  مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک همچنين در بخشي از سخنان خود به دلايل ساخت ساختمان مرکزي شرکت از جمله رفع دشواري‌هاي ناشي از پراکندگي ساختمان‌ها و نيز متمرکز ساختن نيروها با هدف تسريع روند امور اشاره داشت.

  در ادامه مراسم، مهندس ناصر حکيمي معاون فناوري‌هاي نوين بانک مرکزي طي سخناني، درايت مديريت شرکت در ساخت چنين بنايي به عنوان نمادي براي شرکت، شايسته تقدير دانست.

  وي همچنين با تاکيد بر جايگاه و توانمندي شرکت افزود: امروز در نظر بسياري از برنامه‌ريزان، پتانسيل شرکت به گونه‌اي است که مي توان از آن براي بهبود اوضاع اقتصادي کشور بهره گرفت.

  مهندس حکيمي در سخنان خود از زحمات کساني که طي 25 سال چنين سرمايه اي را به بار نشاندند، قدرداني کرد و گفت: بديهي است، اعتبار شرکت خدمات انفورماتيک، مطالبات از مجموعه را به ويژه در حوزه نظارت بسيار افزايش داده است.

  معاون فناوري‌هاي نوين بانک مرکزي همچنين بر ضرورت پيشگامي شرکت خدمات انفورماتيک در فناوري هاي روز تاکيد کرد.

  شايان ذکر است در اين مراسم دو کليپ از ربع قرن فعاليت شرکت و روند آماده سازي ساختمان مرکزي براي حاضرين نمايش داده شد و از مديران و دست اندرکاران 2 سامانه سپند و نهاب و دو پروژه اتصال کارت بانکي به کارت سوخت و بهره گيري از کد ملي براي کنترل تراکنشهاي بانکي با اهداي لوح قدرداني به عمل آمد.

  1397/09/26