جريمه‌هاي کلان بانک‌هاي آمريکايي بابت تخلفات مالي

  شرکت ملي انفورماتيک - از ابتداي سال جاري تا کنون، سه بانک بزرگ آمريکايي بيش از نيمي از 11.39 ميليارد دلار جريمه‌هاي تخلفات بانکي در سطح بين‌الملل را از آن خود کرده‌اند.

   

   

   

   

  فين‌بولد در گزارش خود با عنوان «جريمه بانک‌ها در سال 2020» نوشته است: ولز فارگو، جي پي مورگان و گلدمن ساکس در مجموع 7.58 ميليارد دلار جريمه پرداخت کرده‌اند.

  فين‌بولد در اين فهرست خود، جريمه‌هاي بيشتر از 592 هزار دلار را مدنظر قرار داده است، هر چند مدعي شده که تعداد تخلفات واقعي مي‌تواند بسيار بيشتر از اين مقدار باشد.

  برخي از تخلفات عمده صورت گرفته در اين حوزه عبارتند از نقض قوانين مقابله با پول‌شويي در شعبات، تخلفات مربوط به سياست شناخت مشتري (KYC) و افشاي داده‌هاي شخصي.

  به گزارش وب‌سايت FinTech Futures، در اين ليست، بيشترين رقم جريمه 3.97 ميليارد دلار عنوان شده که توسط گلدمن ساکس پرداخت گشته است.

  پس از آن، ولز فارگو و جي پي مورگان به ترتيب 2.96 و 0.92 ميليارد دلار جريمه شده‌اند.

  مقامات ذيربط مدعي شده‌اند که کارمندان بانک جي پي مورگان در فاصله سال‌هاي 2008 و 2016 «ده‌ها هزار بار» در بازارهاي مالي تقلب کرده‌اند.

  رتبه چهارم و پنجم اين فهرست، به ترتيب به بانک وستپک (Westpac) استراليا و هاپوليم (Hapoalim) بزرگترين بانک اسرائيل تعلق دارد.

  1399/08/27