ثبت نخستين معامله بلاک چيني در عمان

  شرکت ملي انفورماتيک - شرکت نفت عمان با همکاري بانک HSBC نخستين تراکنش مالي با استفاده از فناوري بلاک چين را در کشور عمان انجام داد.

   

   

   

   

  به گزارش وب‌سايت کوين تلگراف، کمپاني نفتي اورپيک (Orpic) با همکاري شعبه عمان بانک HSBC نخستين معامله بلاک چيني را به ثبت رسانده است.

  اين تراکنش مالي، هزينه فروش پلي پروپيلن به کارخانه فرش ملي ابوظبي بوده که با کمک پلتفرم کوردا (Corda) صورت گرفته است و طي آن، يک حواله کاملاً ديجيتالي در بستر بلاک چين به حساب کمپاني اورپيک واريز شده است.

  استفاده از تکنولوژي مزبور به طرفين اين امکان را داده که به جاي 5 تا 10 روز معمول، طي 24 ساعت اين معامله را انجام دهند.

  «نزار ال لواتي» مدير ارشد مالي اورپيک گفت اين شرکت مفتخر است که يکي از نخستين بيزينس‌هاي کشور براي ارتقاء ديجيتال‌سازي معاملات مالي از طريق بلاک چين است.

  «صادق ال لواتي» يکي از شرکاي مالي و استراتژي ارزش تجاري اين کمپاني نفتي هم اظهار داشت: پيلوت بلاک چين يک ايستگاه مهم در مسير حرکت ما به سمت ديجيتالي شدن است. سفري که با هوش مصنوعي RPA++ شروع شده و همچنان پذيراي فناوري‌هاي جديد قدرتمند است.

  گفتني است موسسات مالي در سراسر جهان به تدريج در حال روي آوردن به سمت استفاده از فناوري بلاک چين هستند تا از اين طريق، فرايند تراکنش‌هاي مالي خود را بهبود ببخشند.

  به عنوان مثال، ماه گذشته يکي از مراکز اوراق بهادار لندن به نام آرکاکس (Archax) اعلام کرد از پلتفرم کوردا براي فعاليت‌هاي تراکنشي خود استفاده خواهد کرد.

  در ماه فوريه نيز بانک ظفار - دومين بانک بزرگ عمان - از فناوري ريپل‌نت (RippleNet) براي پرداخت‌هاي مالي خود به هند استفاده کرده بود که طي آن، ساکنين هندي اين کشور توانستند در کمتر از دو دقيقه، به هند پول ارسال کنند.

  1398/09/30