بانک Equitable کانادا هم به ابر رفت

  شرکت ملي انفورماتيک - EQ Bank بازوي ديجيتال بانک Equitable کانادا، سامانه بانکداري متمرکز خود را به ابر (کلاود) منتقل کرده است.

   

   

   

   

   

  سامانه بانکداري متمرکز يا Core Banking به مجموعه‌اي از خدمات بانکي گفته مي‌شود که در يک بانک اطلاعاتي متمرکز ادغام مي‌گردد و قابليت ارائه خدمات به کليه شعب و زيرمجموعه‌هاي بانک را در هر لحظه داراست.

  EQ Bank در سال 2016 راه‌اندازي شده است و در حال حاضر، حجم سپرده‌هاي آن به بيش از 2.5 ميليارد دلار رسيده است.

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، مديران EQ Bank مي‌گويند انتقال معماري بانک به پلتفرم ابري آژور مايکروسافت، علاوه بر کاهش هزينه‌هاي بالاسري، بانک را براي نوآوري‌هاي جديد در حوزه بانکداري باز آماده مي‌سازد.

  اندرو مور (Andrew Moor) رئيس و مدير عامل Equitable مي‌گويد: ما خودمان را هر روز براي نوآوري به چالش مي‌کشيم، به همين دليل است که ما زيرساخت‌هاي ديجيتالي خود را براي ارائه جديدترين و پيشرفته‌ترين تجارب ديجيتال، هم براي زمان حال و هم براي آنچه که از بانکداري باز انتظار مي‌رود، طراحي مي‌نماييم.

  وي افزود: بانکداري باز صنعت ما را به طرز خارق‌العاده‌اي متحول و مدرن خواهد کرد و اين به سود مصرف‌کنندگان، بيزينس‌ها و اقتصاد است. نوآوري در DNA بانک EQ است و حرکت اخير ما به سمت ابر بدين معناست که ما نه تنها براي آينده بانکداري در کانادا آماده‌ايم بلکه به آن سمت و سو مي‌بخشيم.  1398/09/17