اتم بانک به ابر گوگل مي‌رود

  شرکت ملي انفورماتيک - اتم بانک قصد دارد با مهاجرت به ابر گوگل، داده‌هاي خود را فضاي متفاوتي نگهداري نمايد.

   

   

   

   

  اين موضوع در جريان نشست Sibos که چندي پيش در لندن برگزار شد، به اطلاع عموم رسيد. 

  بر اين اساس قرار است اين بانک صرفاً موبايلي (mobile-only)، داده‌هاي خود را از ديتاسنترهاي طرف ثالث به ابر گوگل موسوم به Google Cloud منتقل نمايد.

  همگام شدن با مشتريان ديجيتال و توانايي ارائه خدمات جديد، از جمله دلايل اين تغيير اعلام شده است.

  رانا باتاچاريا (Rana Bhattacharya) مدير ارشد فناوري اتم بانک در گفتگو با وب‌سايت فاين‌اکسترا توضيحاتي در اين خصوص ارائه نموده است.

  وي گفت در آوريل سال 2016 که اتم بانک راه‌اندازي شد، رگولاتورها موضع روشني در رابطه با ميزباني ابر در نرم‌افزارهاي بانکي ارائه نکرده بودند و به همين دليل آنها ترغيب شده بودند که از مدل مرکز داده خودشان استفاده کنند، ولي چندي بعد که رگولاتورها به ابر توجه نشان دادند، قضيه تغيير کرد.

  مدير ارشد فناوري در پاسخ به اين سوال که «چرا گوگل؟» گفت ما در جستجوي يک شريک ابر براي خود بوديم و در نهايت گوگل را پسنديديم و اين امر به دليل کلان داده‌ها، هوش مصنوعي و قابليت‌هاي يادگيري ماشين اين شرکت است که به ما اجازه مي‌دهد از داده‌ها به خوبي براي پيشبرد بيزينس خود استفاده کنيم.

  وي افزود شما نمي‌توانيد انعطاف‌پذيري و امنيتي که در کار با شرکت‌هايي مثل گوگل به دست مي‌آوريد را خودتان به تنهايي فراهم سازيد و اين مزيتي است که يک تغيير شگرف براي مشتري‌هاي ما پديد مي‌آورد... و ما ظرف چند ماه آينده به اين قابليت سوئيچ مي‌کنيم.

  گفتني است گوگل يکي از شرکاي اتم بانک به شمار مي‌رود و تا کنون فرصت‌هاي همکاري مختلفي به آن ارائه نموده که هکاتون (Hackathon) و آموزش کارمندان بانک از آن جمله است.

  1398/08/01