مالكيت علي بابا در 33 درصد سهام شرکت Ant Financial

  شرکت ملي انفورماتيک - علي بابا (Alibaba) غول چيني تجارت الکترونيک، يک سوم سهام Ant Financial را خريداري نمود.

   

   

   

   

  بر اساس گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، علي بابا در راستاي تقويت روابط دو جانبه، 33 درصد اين شرکت را تصاحب نموده است.

  Ant Financial Services Group بيزينس‌هاي متعددي را مديريت مي‌کند که از آن جمله مي‌توان به Alipay (پلتفرم پرداخت آنلاين)، Ant Fortune (پلتفرم مديريت ثروت)، Yu'e Bao (بزرگترين بنگاه سرمايه‌گذاري)، Sesame Credit (سرويس امتيازدهي اعبتار)، Mybank (بانک آنلاين ابري)، Zhao Cai Bao و Ant Micro Loan اشاره کرد.

  دنيل ژانگ (Daniel Zhang) مدير اجرايي Alibaba Group گفت سهام مالکيت در Ant Financial، علي بابا و سهامداران ما را قادر مي‌سازد که در رشد آتي بخش فناوري مالي و همچنين مزاياي رشد کاربر و بهبود تجربه مشتري مشارکت داشته باشيم.

  گفتني است علي‌پي (Alipay) يک سيستم پرداخت تلفن همراه و آنلاين است که در سال 2004 توسط جک ما (Jack Ma) موسس و مدير عامل سابق علي بابا راه‌اندازي شد و تا کنون شاهد رشد فوق‌العاده‌اي بوده است.

  بر اساس اين گزارش، در پايان ماه ژوئن سال 2019، Alipay و همکاران محلي آن در حوزه کيف پول الکترونيکي، در مجموع به 1.2 ميليارد کاربر در اقصي نقاط جهان خدمات داده‌اند که اين ميزان فقط در شش ماه 20 درصد رشد داشته است.

  همچنين از زمان راه‌اندازي استراتژي جهاني‌سازي Alipay در سال 2016، اين پلتفرم و شرکاي محلي آن در حوزه کيف پول الکترونيکي شاهد رشد 260 درصدي بوده‌اند.

  1398/07/09