استفاده «استاندارد چارترد» از هوش مصنوعي

  شرکت ملي انفورماتيک - استاندارد چارترد (Standard Chartered) يکي از مهمترين بانک‌هاي انگليس قصد دارد با همکاري شرکت آي‌بي‌ام يک موتور هوشمند پيشرفته مبتني بر هوش مصنوعي راه‌اندازي کند.

   

   

   

  اين موتور هوشمند که Trade AI Engine نام دارد، مي‌تواند اسناد بازرگاني غيرديجيتال را با استفاده از فناوري OCR به فرمت ماشين-خوان درآورده و با توجه به يک پايگاه داده‌ي از پيش تعريف شده، انواع مختلف اسناد را شناسايي و دسته‌بندي کند.

  به گزارش وب‌سايت BankingTech، اين موتور همچنين قادر است از پردازش زبان طبيعي (NLP) براي خواندن و ضبط متن استفاده کند، و به مرور زمان، دقت و کارآمدي اين سيستم به يمن يادگيري ماشين پيوسته، مرتب در حال افزايش است.

  استاندارد چارتر سالانه بيش از 36 ميليون صفحه سند تجاري پردازش مي‌کند و Trade AI Engine قادر است با خودکارسازي فرايندهاي سنتي و کاهش انجام کارها به صورت دستي، کارآيي و کنترل عمليات را بهبود ببخشد.

  ليزا روبينز (Lisa Robins) يکي از مديران ارشد بانک استاندارد چارتر مي‌گويد Trade AI engine به ميزان قابل توجهي زمان و انرژي مورد نياز براي بررسي اسناد را کاهش مي‌دهد و توانايي ما براي خدمت‌رساني بهتر به مشتريان‌مان را ارتقاء مي‌دهد.

  در حال حاضر Trade AI Engine در بازارهاي اصلي در آسيا، آفريقا، خاورميانه و انگليس فعاليت دارد و قرار است بازارهاي ديگري از جمله ژاپن، هنگ کنگ، سنگاپور، چين و آمريکا را نيز تحت پوشش خود بگيرد.

  1398/04/02