تاثيرات منفي تعطيلي دولت آمريکا بر بازار فين‌تک

  شرکت ملي انفورماتيک - چند روزي است که موضوع تعطيلي دولت آمريکا و اثرات آن بر بخش‌هاي مختلف اقتصادي و سياسي به نقل محافل خبري تبديل شده است.

   

   

   

  ماجرا از اين قرار است که به دليل موافقت نکردن کنگره آمريکا و اختلاف نظر بين جمهوري‌خواهان و دموکرات‌ها با لايحه بودجه پيشنهادي، دولت ترامپ تعطيل شده است.

  صاحب‌نظران معتقدند اين موضوع تاثيرات منفي عديده‌اي بر صنعت فين‌تک آمريکا از خود بر جاي مي‌گذارد.

  به گزارش وب‌سايت فاين‌اکسترا، کريس برومر (Chris Brummer) استاد حقوق دانشگاه جورج تاون بر اين باور است که بن بست در بودجه فدرال، باعث کندي روند معاملات و جمع‌آوري کمک‌ها شده و علاوه بر کاهش نظارت‌ها، مي‌تواند به عنوان يک عامل بسيار قدرتمند فين‌تکي، توان آمريکا را به چالش بکشاند.

  يکي از اثرات اين موضوع، بسته شدن بخشي از کميسيون بورس و اوراق بهادار آمريکا موسوم به SEC است که طي آن، هزاران کارمند از کار بيکار شده‌اند و اين قضيه تاثير زيادي بر بازار IPO از خود بر جاي گذاشته است.  

  IPOهاي سطح بالا از قبيل اوبر (Uber)، اير بي‌اندبي (AirBnB) و لايفت (Lyft) که براي اين فصل پيش‌بيني شده بود، به احتمال زياد به تعويق خواهد افتاد.

  برخي استارت‌آپ‌هاي مالي کوچک‌تر که در تداول عامه به آنها ميني IPO گفته مي‌شود نيز از اين آشفتگي بي‌نصيب نخواهند ماند.

  اين استاد دانشگاه همچنين اظهار داشت وام دهندگان آنلاين (online lender) نيز تحت تاثير کاهش تعداد کارکنان SEC قرار مي‌گيرند و نمي‌توانند خدمات معمول خود را ارائه کنند.

  در اين گيرودار ارزهاي مجازي هم متاثر شده‌اند و از ميان پروژه‌هاي تعطيل شده در اين حوزه، مي‌توان به طرح مطالعاتي استفاده از شبکه اتريوم (Ethereum) اشاره کرد.

  جلسات کميته مشورتي هم که به امنيت سايبري و سياست‌گذاري درباره ارزهاي مجازي مي‌پرداخته لغو شده است.

  1397/11/30