خسارت 48 ميليارد دلاري ناشي از کلاهبرداري اينترنتي

  شرکت ملي انفورماتيک - تحقيقات اخير شرکت پژوهشي Juniper Research، آينده‌اي مبهم و تاريک براي امنيت اينترنت در سال‌هاي آينده ترسيم مي‌کند.

   

   

   

   

   

  به گزارش وب‌سايت Enterprise Innovation، ژونيپر ريسرچ در گزارش اخير خود با عنوان Online Payment Fraud: Emerging Threats, Segment Analysis & Market Forecasts 2018-2023 (کلاهبرداري در پرداخت آنلاين: تهديدات نوظهور، تحليل بخش و پيش‌بيني بازار 2018-2023) از شدت گرفتن حملات هکرها خبر داده است.

  اين شرکت مدعي است تبهکاران سايبري در سال گذشته بالغ بر 22 ميليارد دلار از کاربران سرقت کرده‌اند و اين رقم در سال 2023 با افزايش بيش از دو برابري، به 48 ميليارد دلار بالغ مي‌شود.

  مجرمان بر بسترهاي مختلفي همچون تجارت الکترونيکي، خريد آنلاين بليط شرکت‌هاي هواپيمايي، جابجايي پول و بانکداري ديجيتال اهداف خود را دنبال مي‌کنند.

  در اين گزارش که کشورهاي کانادا، چين، دانمارک، آلمان، ژاپن، نروژ، پرتغال، اسپانيا، انگليس و آمريکا مورد بررسي قرار گرفته است، به موضوعات امنيتي مختلفي از جمله سرقت هويت، نفوذ به سرويس‌هاي ديجيتال، فيشينگ و افشاي اطلاعات پرداخته شده است.

  در اين تحقيق به افزايش استفاده از پديده‌اي به نام هويت ساختگي (Synthetic Identity) اشاره شده که در آن، کلاهبرداران با استفاده از اطلاعاتي که از قربانيان خود به دست مي‌آورند مي‌کوشند هويت واقعي خود را مخفي کرده و در لواي هويت‌هاي جديد و ساختگي فعاليت‌هاي ايذايي‌شان را دنبال کنند.

  ژونيپر ريسرچ پيش‌بيني کرده تکنيک‌هايي که گروه‌هاي Magecart و Fin7 مورد استفاده قرار مي‌دهند، بيش از پيش رواج يابد زيرا کلاهبرداران به دنبال ساخت کد و محصولات مخرب با استفاده از دانش خود هستند.

  نتيجه اين تحقيقات همچنين حاکي از آن است که در ماه‌ها و سال‌هاي آتي، بازار شيوه‌هاي fraud-as-a-service يا به اختصار FaaS روزهاي داغ و پررونقي را در پيش خواهد داشت!

  در گزارش ژونيپر ريسرچ ضمن بررسي رفتارهاي کلاهبرداران، راهکارهاي جديدي براي مقابله با آنها مطرح شده است.

  1397/11/10