فعاليت‌هاي جديد سوئيفت در استراليا

  شرکت ملي انفورماتيک - شبکه مبادلات مالي سوئيفت (Swift) در حال آزمايش و بررسي يک سرويس ويژه در استراليا است.

   

   

   

   

  اين سرويس جديد که امکان انتقال تقريباً لحظه‌اي پول را فراهم مي‌آورد، از يک سو نسبت به پرداخت‌هاي P2P سريع‌تر عمل مي‌کند و از سوي ديگر به ايجاد زيرساخت‌هاي نوين بانکي نياز ندارد.

  اين در حالي است که در حال حاضر وجوه آن دسته از پرداخت‌ها به استراليا که در آخر روز صورت مي‌گيرد، روز بعد به حساب مورد نظر واريز مي‌شود.

  به گزارش وب‌سايت فاين اکسترا، اوايل سال جاري جلساتي با برخي بانک‌هاي برتر استراليا، چين، سنگاپور و تايلند برگزار شد و در آن مجموعه‌اي از قوانين مرتبط با اين موضوع مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

  از جمله بانک‌هاي فعال در اين نشست‌ها مي‌توان به ANZ، بانکوک بانک، بانک چين، China Construction Bank، کامان‌ويت بانک، DBS، ICBC، کاسيکورن بانک، NAB، Siam Commercial Bank، استاندارد چارترد و United Overseas Bank اشاره کرد.

  ادي حداد (Eddie Haddad) مدير عامل سوئيفت در آسيا و اقيانوسيه مي‌گويد: رويکردي که ما در پيش گرفته‌ايم، باعث مي‌شود نياز بانک‌ها به سرمايه‌گذاري در زيرساخت‌هاي جديد فرامرزي برطرف شود. در عوض، آنها مي‌توانند از SWIFT GPI و اتصال آن با سيستم پرداخت فوري محلي استفاده کنند.

  وي خاطرنشان کرد که اين سرويس با هدف يکپارچگي با سيستم‌هاي پرداخت محلي بلادرنگ در منطقه آسيا و اقيانوسيه طراحي شده و از طريق اعضاي GPI در هر سيستم کار مي‌کند.

  حداد افزود با پيش رفتن مرحله تست و آزمايش، ديگر شبکه‌هاي محلي نيز به اين سرويس افزوده خواهند شد.

  بر اساس اين گزارش، نتايج تست اوليه سرويس مزبور، در کنفرانس سالانه Sibos سوئيفت که ماه اکتبر در استراليا برگزار مي‌شود، ارائه مي‌گردد.

  1397/07/03