بازار رو به رشد صنعت پرداخت همراه در جهان

  شرکت ملي انفورماتيک - يافته‌هاي پژوهشي از رونق قابل ملاحظه صنعت پرداخت موبايلي در سال‌هاي آينده حکايت دارد.

   

   

   

   

  شرکت الايد مارکت ريسرچ (Allied Market Research) در بررسي‌هاي اخير خود، داده‌هاي جالبي در اين خصوص به دست داده است.

  اين شرکت در پژوهش خود با نام Mobile Payment Market by Mode of Transaction, Type of Mobile Payment, and Application: Global Opportunity Analysis and Industry Forecast, 2017-2023، به بررسي وضعيت اين صنعت از سال 2017 پرداخته و کم و کيف آن را تا سال 2023 پيش‌بيني کرده است.

  بر اين اساس، در سال 2016 ارزش بازار پرداخت همراه بالغ بر 601 ميليارد دلار برآورد شده و انتظار مي‌رود اين رقم تا پنج سال آينده با رشد 33.8 درصدي به 4574 ميليارد دلار برسد.

  به گزارش وب‌سايت PR Newswire، پيش‌بيني مي‌شود کشورهاي منطقه آسيا - اقيانوسيه در اين زمينه شاهد بيشترين رشد باشند.

  بر اساس تحقيقات صورت گرفته، در سال 2016 کشورهاي منطقه مزبور بالاترين درآمدزايي را از حوزه پرداخت همراه به دست آورده‌اند، که بخش عمده آن به دليل افزايش تعداد جوانان فعال در اين زمينه در هند، رشد تجارت الکترونيک در منطقه و ارائه راه حل‌هاي نوآورانه توسط بازيگران اصلي در منطقه مزبور بوده است.

  انتظار مي‌رود در مدت زمان مورد بررسي (2017 الي 2023) صنعت اپليکيشن‌ها و نيز صنعت خدمات، حمل و نقل و هتلداري با 34.9 درصد رشد، سود بسيار زيادي از اين بازار به دست آورند.

  از جمله شرکت‌هاي اصلي که مي‌توانند اين بازار را تحت تاثير اقدامات خود قرار دهند مي‌توان به نام‌هايي همچون اورانژ اس.اي. (Orange S.A.)، وداکام (Vodacom)، بهارتي ايرتل (Bharti Airtel)، گروه ام تي ان (MTN Group)، ماهيندرا کامويوا (Mahindra Comviva)، مسترکارت، سافاريکام و پي پال اشاره کرد.

  گفتني است متن کامل اين پژوهش از طريق بخش گزارش‌هاي وب‌سايت Allied Market Research در اين آدرس، در دسترس عموم قرار گرفته است.

  1397/04/25