سرويس بلاک چيني انتقال پول «علي بابا» راه‌اندازي شد

  شرکت ملي انفورماتيک - علي بابا، غول تجارت الکترونيک چين، يک سرويس نقل و انتقال حواله‌هاي ارزي بر پايه بلاک چين راه‌اندازي کرده است.

   

   

   

   

  جک ما (Jack Ma) موسس و مدير عامل علي بابا در جريان دومين کنفرانس جهاني هوش که چندي پيش در چين برگزار شد، گفت بيت کوين را يک حباب مي‌داند ولي بلاک چين حباب نيست.

  به گزارش وب‌سايت فورچون، اين سرويس توسط کمپاني Ant Financial بازوي مالي علي بابا که بالغ بر 150 ميليارد دلار ارزش دارد، راه‌اندازي مي‌شود.

  سرويس جديد که انتقال وجه بين هنگ کنگ و فيليپين را آسان مي‌سازد، کاملاً بر مبناي بلاک چين ساخته شده است و با همکاري شرکت‌هاي استاندارد چارترد، Gcash و گلوب تلکام فيليپين اجرا خواهد شد.

  هوداران بلاک چين معتقدند اين فناوري از مزيت‌هاي عمده‌اي همچون سرعت بالا، هزينه‌هاي اندک و امنيت بالاي تراکنش‌ها برخوردار است.

  گفتني است تعداد قابل توجهي از کارگران و کارشناسان فيليپيني در کشورهاي مختلف به کار مشغولند و اين افراد، بخشي از درآمدهاي خود را به اين کشور منتقل مي‌کنند.

  در سال 2017 فيليپيني‌هاي مقيم خارج حدود 33 ميليارد دلار پول به کشور خود ارسال کرده‌اند و طبق داده‌هاي بانک جهاني، در سال 2016 مبالغ انتقال يافته به داخل فيليپين، کمي بيش از 10 درصد توليد ناخالص داخلي اين کشور را شامل شده است.

  جنيفر تن (Jennifer Tan) مدير عامل Alipay Payment Services در هنگ کنگ مي‌گويد با اين سرويس و از طريق موبايل مي‌توان در عرض چند ثانيه پول جابجا کرد.

  نرم افزار استارت‌آپ سنگاپوري Toast مدعي است مي‌تواند در کمتر از دو دقيقه پول را منتقل کند.

  تنسنت (Tencent) رقيب علي بابا نيز در اپليکيشن خود به نام وي چت (WeChat) سرويس نقل و انتقال حواله‌هاي ارزي تعبيه کرده است که بنا به گفته مدير عامل EMQ، در کمتر از 10 دقيقه پول را حواله مي‌کند.

  1397/04/16