ايمن‌سازي خدمات بانکداري با استفاده از بلاکچين

  شرکت ملي انفورماتيک - بلاکچين باعث ارتقاء سطح امنيت بانکداري آنلاين در کره جنوبي مي‌شود چرا که توليد و عرضه‌ي يک ابزار امنيتي جديد به نام CHAIN ID، صنعت بانکداري آنلاين در اين کشور جنوب شرق آسيا را ايمن‌تر از قبل مي‌سازد.

   

   

   

  فناوري بلاکچين مورد علاقه بسياري از کارشناسان و نهادهاي مالي در سراسر جهان است ولي اين بار يک شرکت کره جنوبي درصدد است از اين فناوري براي بالا بردن سطح امنيت تراکنش‌هاي مالي آنلاين سود جويد.

  به گزارش وب‌سايت The Merkle، اين در حالي است که ما با کمال تعجب شاهديم که بانکداري آنلاين اين کشور عملاً در دو دهه گذشته هيچ ارتقاء امنيتي عمده‌اي را شاهد نبوده است.

  واضح است که اين موضوع مي‌تواند نگران‌کننده باشد زيرا بدون آپديت‌هاي امنيتي، انجام فعاليت‌ها و تراکنش‌هاي مالي در بسترهاي مجازي، قدري با ترديد و ابهام همراه خواهد بود.

  شرکت theloop يکي از شرکت‌هاي مطرح در حوزه امنيت مبتني بر بلاکچين، استاندارد امنيتي جديدي معرفي کرده است که از آن با نام CHAIN ID ياد مي‌شود.

  يکي از مزاياي راه حل مزبور اين است که کاربران مي‌توانند از فقط يک گواهينامه اعتبارسنجي، براي بهره‌گيري از خدمات ده‌ها بانک و کمپاني امنيتي که زيرمجموعه Korea Financial Investment Blockchain Consortium هستند، استفاده کنند.

  در حال حاضر تعداد اين شرکت‌ها به 25 مورد رسيده ولي انتظار مي‌رود در آينده اين رقم افزايش يابد.

  Chain ID بر روي ابزار همراه مجهز به آندرويد و آي‌‎اواس عرضه مي‌شود و نسخه دسکتاپي آن براي ويندوز و مک نيز به زودي در دسترس قرار خواهد گرفت.

  «گواهينامه‌هاي اعتبارسنجي متقابل در بلاکچين» يک توسعه جالب توجه در صنعت مالي به شمار مي‌رود و به نظر مي‌رسد در صورت موفقيت اين طرح در کره جنوبي، استفاده از آن در ديگر نقاط جهان نيز آغاز شود.

  1396/09/22