نگاه سرد بانک مرکزي آلمان به بلاکچين

  شرکت ملي انفورماتيک - بانک مرکزي آلمان با انتشار گزارشي در خصوص حوزه اثرگذاري بلاکچين، پيش‌بيني کرده که اين فناوري تاثير کمي بر خرده‌فروشي و پرداخت‌هاي P2P از خود بر جاي خواهد گذاشت زيرا در برخي مناطق از جمله کشورهاي اروپايي، سيستم‌هايي که هم اکنون مورد استفاده است، نياز کاربران را برطرف مي‌سازد.

   

  به گزارش وب‌سايت ETHNews، بانک مرکزي آلمان در تحقيقات خود به اين نتيجه رسيده که فناوري بلاکچين قادر نيست به طور گسترده اي در حوزه‌هاي پرداخت فردي و خرده‌فروشي گسترش يابد زيرا سيستم‌هاي فعلي به اندازه کافي سريع بوده و قادرند پردازش‌هاي زيادي را در زمان کم صورت دهند؛ به همين دليل کاربران انگيزه‌اي براي سوئيچ کردن به سيستم پرداخت مبتني بر بلاکچين ندارند.

  با اين حال نويسندگان گزارش مزبور با اشاره به اين که بلاکچين مي‌تواند حداقل برخي پرداخت‌هاي بين‌المللي را تسهيل و تسريع نمايد، اميد دارند که اين تکنولوژي در حل و فصل برخي چالش‌ها مفيد واقع شود و در مواردي از قبيل پشتيباني و تامين مالي تجارت و مبادلات بين‌الملل (Trade Finance)، شفافيت و امنيت سايبري کارگشا باشد.

  اين عده معتقدند اگر بلاکچين بخواهد اين قابليت را بيابد که تامين‌کننده نيازهاي بخش مالي باشد، پيش‌زمينه آن اصطلاحات گسترده در اين فناوري است.

  1396/07/19