IBM به دنبال راه‌اندازي يک بيمه-بانک مبتني بر بلاکچين

  شرکت ملي انفورماتيک - شرکت آي‌بي‌ام با همکاري شعبه آسيايي بانک سازندگي چين (CCB)، در حال راه‌اندازي يک پروژه بيمه-بانک  مبتني بر بلاکچين در هنگ کنگ است.

   

   

   

  بيمه-بانک (Bancassurance) نوعي همکاري متقابل ميان بانک و بيمه براي فروش خدمات بيمه‌اي يا خدمات مشترک مالي - بيمه‌اي از طريق شعب بانک‌هاست.

  به گزارش وب‌سايت فاين اکسترا، آي‌بي‌ام گفته گاهي اوقات در مدل بيمه-بانک، مشکلاتي همچون ارائه اطلاعات ناقص و يا تاخير در انتقال داده‌ها رخ مي‌دهد و پلتفرم بلاکچين Big Blue مي‌کوشد با اين چالش‌ها مقابله کند.

  پلتفرم مزبور،به صورت بلادرنگ ديد مشترکي در خصوص سياست داده‌هاي مورد نياز (required policy data) به شعبه آسيايي بانک CCB و ديگر شرکا ارائه مي‌دهد و اين امر از زمان لازم براي بررسي وضعيت‌ها که فرايندي وقت‌‎گير است مي‌کاهد.

  اين موضوع علاوه بر صرفه‌جويي در زمان، باعث شفافيت فرايندها شده و ضمن ارتقاي سطح مسئوليت‌پذيري در شبکه، امکان ارائه بهتر توسط شرکت‌هاي درگير را فراهم مي‌آورد.

  در اين گزارش با اشاره به اين که بانک CCB آسيا و شرکاي بيمه‌اي آن در حال حاضر مشغول تست اين سيستم هستند، از احتمال راه‌اندازي آن در سه ماهه سوم خبر داده شده است.

  Guo Zhipeng معاون اجرايي CCB آسيا گفت: پس از راه‌اندازي موفق اين پروژه، ما قصد داريم به منظور بهينه‌سازي بيزينس کلي بيمه-بانک خود، تجارب‌‎مان را در اختيار ديگر شرکاي بيمه‌گر خويش قرار دهيم.

  1396/07/12